Web Güvenliği (SSL)

En son güncellendiği tarih: 18 Ara 2018İnternet karmaşık ve muazzam bir yer. Üstelik web siteniz buradaki her şeye bağlı. Bu iyi bir şey! Ama aynı zamanda güvenli olmayan bir şey. Güvenli olmayan web siteleri, izlenebilecek, değiştirilebilecek veya çalınabilecek şifrelenmemiş verileri gönderir ve alır.


SSL Sertifikaları

Kullanıcılar güvenli olmayan bir siteyi ziyaret ettiğinde, tarayıcıları onları uyarır: Bu bağlantı güvenli değil. Kötü görünüyor. Güveni sarsıyor. Öyle olması lazım zaten. Bu web sitelerinin güvenli oldukları garanti edilmiyor. SSL sertifikaları yok.

SSL sertifikası, güvenilir sitelere adres çubuğunda yeşil kilidi veren şeydir. Bu kilit simgesi, ziyaretçilere verilerini önemsediğinizi gösterir. Güvenli görünmeniz interneti daha güvenli hale getiriyor.

Yeşil kilidin yanı sıra bir SSL sertifikası, sitenize gelen ve sitenizden giden tüm verilerin şifrelenmesini sağlayarak değiştirilmesini veya kötüye kullanılmasını sağlar. Ancak web sitelerini bozmanın birden fazla yöntemi var.


Web Sitesi Güvenliği ve Web Sitesi Yedekleme

Neyse ki, saldırılar, beklenmedik kesinti süreleri ve daha da kötüsü önlenebilir. Web Sitesi Güvenliği, sitenizi kötü amaçlı etkinliklere karşı tarar ve bir şey (veya birileri) verilerinizle uğraşmaya çalışırsa sizi uyarır.

Bir şey olursa, Web Sitesi Güvenliği Express virüslü siteyi ANINDA temizler. Güvenli bir siteyi korumak için yapabileceğiniz en iyi şey, günlük olarak yedeklemektir. Otomatik Web Sitesi Yedekleme ile güvenli bir sürümün ihtiyacınız olduğunda parmaklarınızın ucunda olduğunu bilmenin gönül rahatlığını yaşarsınız. Çünkü bu bir güvenlik ağıdır.

Web sitenize güvenlik katmak işte budur, bir güvenlik ağı, sigorta poliçesi ve yatırımdır. Web sitesi güvenliği araçlarının eksiksiz koruması ile kuruluş, marka, vitrin ve sosyal alanınıza yatırım yapın. Güvende olmanın ve güvende kalmanın en kolay yolu budur.


Online güvenlik, küçük işletme sahipleri için önemli bir sorun olabilir.


Web güvenliği aklınızda olsa bile, hep listenin en sonunda yer alır. Ne yazık ki, bu nedenle birçok küçük işletme sitesi kolay hedef haline gelir. Ama iyi haberlerimiz var. Artık düşünebileceğiniz kadar karmaşık, zaman alıcı veya pahalı değil.

Nokta Bilgisayar Web Sitesi Güvenliği için varlıklarınızı yani verilerinizi ve ziyaretçilerinizin hassas bilgilerini korumak için basit ve düşük maliyetli bir yol sunar.